GPS záloha

Napsal Václav Chytrý. Zařazeno do GPS záloha

gps zaloh 1Paranoia vítězí a proto sonda bude mít druhou záložní gps kombinovanou s gsm. Kdyby hlavní selhala, nebo se vyskytly jiné problémy, tak doufáme, že bysme pomocí toho druhého zařízení celou sondu na zemi našli. Zatím vyhrává zařízení TK104, protože má dostatečnou zabudovanou baterku (6000mAh) a má možnost připojit externí antény.
To byla pozitiva, ale jako u každé součástky tohoto projektu vznikají problémy. První je hmotnost. Celé zařízení i s anténama má 300g, není to moc, ale stejně to půjde na odlehčovací kůru. Prostě vše co se nepotřebuje bude odtraněno.

gps zaloh 1gps zaloh 2


Dalším problém je v tom, že jako každá civilní gps má dosah pouze do 18 000 m. To by nevadilo, protože toto zařízení bysme chtěli použít až na zemi pro případné nouzové dohledání. Jenže většina gps čipů po překročení hranice 18 tkm přestane fungovat a při následném návratu pod 18 tkm se sekne. A to je problém. Takže to zatím vypadá, že Michal bude muset postavit malý časovač, který třeba po cca 3 hodinách zapne tuto nouzovou gps.

 

cellphonelink

 

Zde si můžete přečíst technické informace o TK104.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxPinterest

Copyright © 2012 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.