Výběr boxu

Napsal Václav Chytrý. Zařazeno do Box

box mJako prostor pro výbavu, co ponese balón nahoru byl vybrán termobox od firmy polystyren-shop.cz. Myslím si, že pro náš účel naprosto vhodné a i cena je slušná. Takže teď jen podle velikosti nákladu vybrat velikost.

 

 

box

I když tak přemýšlím, možná objednáme ještě jeden velký na jídlo. Už vidím jak hledáme sondu, pak hledéme kde jsme a pak se hledáme navzájen, takže rezervní jídlo na pár dní se bude hodit.

Box - konstrukce

Napsal Václav Chytrý. Zařazeno do Box

Sice je hezké, že je vybrán polystyrenový termobox, ale zbývá vyřešit spousta problémů. Už na začátku jsme si řekli, že nepojedeme metodou hodně izolepy vyřeší všechny problémy a když ne, tak hodně tavného lepidla. Prostě box bude mít uvnitř přepážky, aby se jednotlivé části vybavení daly připevnit a nelítaly v boxu. Zatím to vypadá na přepážky z modelářské překližky, které budou vyrobeny přesně na míru jednotlivým komponentám.

Další věc je, že bude několik antén vykukovat z boxu, pak kamery a meteočidla. S velmi zajímavým návrhem přišel Michal. Vytvořit pod sondou komolý jehlan s horní základnou spodku polystyrenového boxu. Jehlan by byl vytvořen z uhlíkových profilů (nízká hmotnost, vysoká pevnost) pouze jako obrys. Tím by se vyřešil problém jak přidělat jednotlivé komponenty co budou venku z boxu a zároveň toto bude sloužit jako nárazová část sondy při dopadu na zem.

Po té je tu ještě problém, jak přidělat sondu k padáku, tak aby byl snadný přístup víkem dovnitř a naopak aby jsme před startem nemuseli složitě zavazovat několik provázků.

Zatím je vyřešen bod topení uvnitř sondy. Nebude se vymýšlet vymyšlené a použije se to co používají všichni. Gelové termo pytlíky. Před startem se aktivují, vloží dovnitř a ať už pracují.

Na povrchovou izolační vrstvu se použije záchranářská termo-folie, kterou bude box obalen. Přidělání folie na povrch boxu zajistí teplý truhlářksý klíh.

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxPinterest

Copyright © 2012 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.