Vytisknout

Dispozice zavěšení

Napsal Václav Chytrý. Zařazeno do Balon

Lan1Různé skupiny používají různé způsoby zavěšení padáku a boxu. Někdo dokonce použije způsob, že padák táhne otevřený za sebou. Tohle řešení se mi nezdá jako nejšťastnější, protože je zde velké riziko zamotání šňůr padáku.
Proto nejpoužívanější řešení je mít všechny tři komponenty za sebou, tj balon, padák, box. Kvůli tomuto řešení výrobci padáků pro aplikaci vysokoletících balónů zkonstruovali padák, která má ve středu vrchlíku upevňovací body pro balon. Tím je při letu nahoru padák stažen do úzkého profilu, po prasknutí balonu se padák odporem vzduchu otevře.
Ale teď nastává otázka, jaké délky šňůr použít mezi balon - padák a padák - box. Na několika záběrech je vidět, že když je použita šnůra mezi balonem - padákem delší než šňůra mezi padákem - boxem, tak na videu se zobrazují zbytky latexu z balonu, které při sestupu na padáku plandají kolem či pod boxem. Proto jsme se rozhodli jako pro nejlepší variantu použít rozložení dle přiloženého obrázku. Autor tohoto řešení v článku popisuje, že délky šňůr jsou takto uvedeny pro co nejlepší vyrovnání kmitů celé sestavy.
fig2-1

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinMixxPinterest

Copyright © 2012 Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.